Bar

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Re: Bar

Postprzez Shouta » 5 kwi 2019, o 02:21

Shouta kiwał głową wraz z kolejnymi dobrymi radami, które słyszał od widocznie bardziej doświadczonego shinobi. Jakikolwiek by nie był w przeszłości, to teraz Shouty nie obchodziło, liczył się tylko z tym co wyniesie z wywodów nadzwyczaj rozgadanego weterana
-Więc mówisz, że nie jest tak źle ze mną... dobrze wiedzieć
Uśmiechnął się na myśl o perspektywie poznania technik, które miały by pomóc mu w walce w sposób niejednoznaczny. Zawsze to dawało większe pole do manewru w czasie potyczki, co było błogosławieństwem dla poronionej wyobraźni Shouty, który potrafił w ferworze walki tworzyć w swojej głowie wyimaginowanych przeciwników...
-Widzisz, ja mogę jedynie polegać na tym co posiadam w sobie. Nie potrafię władać marionetkami, czy jak tam to nazwałeś. Moim zdaniem, najważniejsza jest zdolność przetrwania, na przykład leczenie się samemu, uratowało mi to już skórę...
Przypomniał sobie noc, która nie była wcale aż tak dawno, kiedy to jego życie zmieniło się o 180 stopni, noc w której został zdradzony i koniec końców, wylądował tutaj, pijąc sake i rozmawiając z facetem, który dla zabawy niszczył innym życia...
-Możesz mówić, że pomimo wytrzymałości ciała, każdego można utopić i tak. Jednak... Nie zawsze ktoś kogoś chce utopić, ale zranić już tak. I tu wytrzymałość samego ciała, gra dużą rolę, prawda?

Ranga: Nukenin

Postprzez Mutō Mort » 5 kwi 2019, o 02:41

-Nie musisz władać marionetkami. To tylko jedna z wielu odpowiedzi na problem. Suiton posiada ogromne możliwości. Ja sam ich nie wykorzystuje bo nie odczuwam takiej potrzeby ale to jest coś, na czym powinieneś się skupić. Zabezpieczy twoją dupę. W pierwszej kolejności, opanuj sztukę ucieczki. Skuteczny shinobi to żywy shinobi, a żeby przeżyć czasem trzeba zwiać, hahaha!
Mortowi sprawiała przyjemność ta rozmowa. Taktyczne podejście w przypadku osoby stawiającej na żywiołowość nie było może łatwe ale na pewno było niedoceniane przez ludzi. Zaczął się zastanawiać. W jaki to sposób mógłby się rozwijać Saisei. Samemu kiedyś korzystał z taijutsu ale to było wszystko w kontekście jego podstawowych zdolności.
-Tym lepiej. Raniąc łatwiej jest przypadkiem zabić. Zanim wroga utopisz ten straci przytomność. Co do leczenia samego siebie, znam się na Iryojutsu, istnieje też Zaijtusu.
ObrazekObrazek
Obrazek

Mort Theme: 1
Viraru Theme: 1
Kaguro Theme: 1

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai

Postprzez Shouta » 5 kwi 2019, o 03:08

Sztuka ucieczki... Tak jak powiedział Mort, było to czymś co Shouta musiał opanować niezwykle szybko.prawdopodobnie już nigdy nie przytrafi mu się takie szczęście jak wtedy, kiedy goniło go ANBU konohy i ludzie z Oto...
-Właśnie sam też posiadam leczenia się chakrą, jednak nurtuje mnie teraz jedno pytanie...
Zastanowił się przez chwile, jak by to ująć żeby wydawało się logiczne. Wziął przy tym ostatni kąsek jaki miał na talerzu i ówcześnie mazając go w sosie sojowym, zjadł w przerwie na skonstruowanie pytania
-Jak rozumiem, wiele widziałeś, byle kim nie jesteś. Czy widziałeś kiedykolwiek kogoś, kto zdołałby sprawić żeby jego organizm był...bardziej wydajny? Ale tak ponad to co zwykły człowiek jest w stanie osiągnąć? Poza tym, opowiedz mi coś więcej o tych marionetkach, sterujesz je linkami tak?
Ostatnie pytanie zadał, nie mając pojęcia kompletnego czym są marionetki, jakimi mógł się posługiwać Mort, nigdy nie widział takiego kogoś w akcji, nawet nie słyszał o takowym...

Postprzez Mutō Mort » 6 kwi 2019, o 01:04

Mort przelał chakrę w swoją kukiełkową powłokę po czym zmiął widelec jakby był z papieru. Dosłownie nie odczuwając oporu.
-To mój indywidualny sposób oparty na marionetkowych osiągnięciach. Rzadko z tego korzystam, by się nie uzależnić od czegoś, co okaże się być nietrwałe i tracę, gdy korzystam z innych zdolności.
W końcu więc Mort uznał, że pora odsłonić trochę karty. Większość shinobi uznałaby to za nieroztropne. Jednak to nie to było jego asem w rękawie. Przyjmował trochę inną perspektywę.
-Walczyłem dawno temu u boku człowieka, który dzięki zdolnościom medycznym osiągał podobny poziom siły. Istnieją też inne sposoby, Bijuu też potrafiły ludziom dawać wielką siłę. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie takiej siły. Przeszczepiałem części ciała ludziom etc. Gdyby spróbować wcisnąć to wszystko w jednego człowieka to byś wyglądał gorzej niż ja. Przesada prędzej zaszkodzi niż pomoże. Ale gdy już wybierzesz jedną metodę to jeśli jej zaaplikowanie jakimś cudem cię nie zabije, to będzie skuteczne. O tym reklamy zazwyczaj nie wspominają.
O kukiełkach opowiadał już trochę mniej chętnie. To było jego źródło siły.
-Steruję je niewidzialnymi nićmi chakry. To nie są kukiełki z teatrzyku. To zaawansowane bronie. Może kiedyś zobaczysz je w akcji.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Shouta » 6 kwi 2019, o 01:45

Shouta stwierdził na podstawie reakcji Morta, iż lepiej dalej nie mówić o marionetkach, bądźmy szczerze, po pokazaniu siły jaką posiadał dzięki nim, nie chciał ich zobaczyć w akcji, tym bardziej że właśnie on był teraz jedyną osobą która się mogła narazić Mortowi...
-Powiedziałeś że zniszczyli tego Juubiego, ale w takim razie...co zrobili z ciałem? Pozbyli się go? Spalili? Chyba nie można łątwo się pozbyć ciała demona...prawda?
Shouta postanowił wrócić do poprzedniego tematu, Mort coś ukrywał a poprzez takie skakanie miedzy tematami, może będzie w stanie dowiedzieć się czegoś więcej o istocie, którą on na pewno znał. Shouta czuł to, więc musiał też sprawdzić to. Co miał do stracenia?
-Podziwiam cię, naprawdę... Dałbym wiele żeby choć trochę zbliżyć się siłą do takiej którą ty posiadasz...

Postprzez Mutō Mort » 6 kwi 2019, o 02:33

-Dobra, opowiem co nieco ale musisz przynieść sake.
Mort nieczęsto miał okazję o tym rozmawiać. Możliwość popisania się wiedzą to była niezła zabawa. A w sumie zdradzenie małego co nieco to w sumie wiele nie zmieni. Z drugiej strony czekając na Sake mógł zastanowić się co z tego co widział lepiej zachować dla siebie. Po pierwsze fakt, że widział.
-Dobra, ale co poza sake będę z tego miał? Opowiedz mi lepiej co zamierzasz. Jakie masz plany?
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Shouta » 6 kwi 2019, o 13:55

Shouta kiwnął głową i ruszył do baru po całą butelkę Sake. Miał kasy, więc nie żałował, szczególnie że mógł się dzieki temu nauczyć czegoś ciekawego, o czym słyszał tylko plotki
-Trzymaj!
Powiedział, stawiając przed Mortem butelkę z alkoholem i dodatkowy kieliszek, gdy usiadł przed nim, na swoim starym miejscu, polał im obojgu i uśmiechnął się, zastanawiając się na ile może odkryć swoje gówniane, w porównaniu do Morta, karty
-Jak już pewnie mówiłem, jestem wmieszany w niezłe gówno. Żyłem w jednej z wielkich wiosek, gdy pewnej nocy ANBu stwierdziło że chce mnie zabić, bo sądzą że jestem kimś kompletnie innym. Najgorsze jest to, że nie mam kompletnie wspomnień sprzed ostatnich parunastu lat. Nie mam pojęcia kim byłem.
Załamał mu się głos, gdy pomyślał o tym jak go potraktowali. Jak brud, którego trzeba się pozbyć...
-Największym problemem jest to, że mają mnie za kogoś o wiele silniejszego niż jestem. Umiem niewiele, a wysyłają do mnie oddział jak po S-ranka. Jaki mam plan? Przeżyć, jakkolwiek przeżyć i dowiedzieć się kim jestem...

Postprzez Mutō Mort » 7 kwi 2019, o 01:24

-Po pierwsze opanuj sztukę ucieczki. Pomaga w tym zdolność maskowania i znajomość terenu. Naucz się zastawiać pułapki i zapamiętaj jak samemu nie wpaść w nie. Kiedy zaatakuje cię łowca niech wejdzie w grę na twoich zasadach.
Mort napił się trochę sake. W trakcie rozmowy przypomniała mu się dawna sprawa, jak rozdał kilka egzemplarzy broni. Miał z tego frajdę, kiedy darzało mu się zrobić coś, co potrafił wykorzystać kto inny niż on sam. W sumie mógłby się z nowy tym sająć. Pilnowanie ostatnich wydarzeń, cóż, wystarczyło że trzymał rękę na pulsie. Mógł znowu zająć się jakimś... hobby,
-Myślę, że możemy sobie pomóc. Wiesz, ja posiadam sporą wiedzę i doświadczenie, a potrzebuje też królika doświadczalnego. Nie dosłownie, nie bój się. Lubię tworzyć i przyda mi się ktoś, kto pomoże testować bronie. A przy okazji sporo się dowiesz i nauczysz.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Shouta » 7 kwi 2019, o 02:00

Rozmowa nabierała tempa, jednak znów zmieniając swój kierunek, pałeczkę znów przejął Mort, zbaczając na swoje tematy, jednak Shoucie podobała się taka gra, coraz więcej miał szansę się dowiedzieć, jak na przykład teraz o ofercie broni, którą mógłby przetestować
-Wiesz, jestem otwarty na wszelkie propozycje, jeżeli możesz, opowiedz mi więcej o swoich wynalazkach, chętnie je przetestuję dla Ciebie
Uśmiechnął się, odpowiadając Mortowi. Nie obchodziła go jego przeszłość, jedyne co było ważne to tu i teraz. To, jak mógł pomóc on Shoucie, który nie rozumiał jego intencji, Ale czy tak naprawde potrzebował je rozumieć, żeby spełnić swoje jedyne pragnienie, czyli przetrwać?

Postprzez Mutō Mort » 7 kwi 2019, o 19:31

-Z wykształcenia jestem marionetkarzem, ale z pasji tworzę wszelkiego rodzaju bronie. Nietypowe miecze, włócznie, łańcuchy. Nie ma rzeczy jakich bym nie był w stworzyć.
Mort na chwilę zajął się trunkiem i jedzeniem, zaczął myśleć co by tu mógł zrobić. Chwilę się zastanawiał nad swoją dotychczasową twórczością... Sztuka sztuką, ale to co zrobił dla większości shinobi nie było zbyt praktyczne. Część jego broni po prostu była zbyt ciężka, by człowiek mógł normalnie nią władać.
-W domu zostało mi co nieco ale umiem ruszyć wyobraźnię i zająć się twórczością. Potrzeba mi weny. Zrobimy tak, ty zarzucisz mi jakąś problematykę, temat a ja przygotuje małe co nieco.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Shouta » 7 kwi 2019, o 21:45

Po chwilowym namyśle, było to coś co mogło by mu się bardziej przydać w sztuce przetrwania, niż broń jaka jest ogólnodostępna w sklepach. Tylko jaka by była broń, nadająca się dla niego? Jaka była broń, która by była idealnie pasująca do kogoś kto jest taki jak on?
-Czy, byłbyś w stanie stworzyć mi jakąś... kosę? Wiesz, taka która jest atrybutem śmierci i rolników
Zaśmiał się pytając o ewentualną możliwość stworzenia mu takiej broni. Wydawała mu się ona najbardziej poręczna i uniwersalna, trzymała przeciwnika na dystansie, można było się nią o coś zaczepić, przysunąć do siebie. Było to coś, co mogło by się tez spisać w momencie, kiedy Shouta traciłby panowanie nad sobą w czasie bitwy.
-Dlaczego mi pomagasz człowieku? Tylko problemów możesz sobie narobić...
Pytał się go, jednak on nie mógł go usłyszeć, bo wszystkie słowa były wypowiedziane w głowie chłopaka.

Postprzez Mutō Mort » 8 kwi 2019, o 00:57

-Hmmm
Mort wyciągnął już parę kartek i zaczął coś szkicować. Zyskał już parę informacji, które mogły okazać się przydatne. Wstępnie myślał, że jego pomysł będzie dobry dla shinobi dopiero rozpoczynającego swój rozwój jednak po chwili zdał sobie sprawę, że pomysł na jaki wpadł był całkiem dobry. Przyjemnie byłoby tym walczyć. Skuteczna broń dla kogoś preferującego Jikujutsu.
-Mam wstępny pomysł, na dniach go dopracuję. Ciekawe czy ci się spodoba. Jeszcze jedno, dopiero zajmę się tworzeniem tego ale z góry powiem, jakkolwiek byś nie zniszczył broni po prostu mi ją przynieś, z moimi zdolnościami jestem w stanie naprawić prawie wszystko. A pomysł na jaki wpadłem będzie wspierał zarówno twoje zdolności walki bronią jak i delikatnie może wspomóc Twoje zdolności suitonu.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Shouta » 8 kwi 2019, o 01:32

W sumie dopiero teraz dotarło do niego, że prawdopodobnie teraz będzie miał darmowo jakąś broń. Coś co możliwe że przewyższało sklepowe standardowe gnioty. Skoro ten temat, można było uznać za zamknięty, trzeba było zacząć coś, kompletnie innego, zaraz po małych podziękowaniach w zaliczke
-Jeżeli to prawda, będziesz miał u mnie wielki dług Mort. Dziekuję już w zapasie
Uśmiechnął się na myśl o tym, co może sprawić mu Mort. Czuł że będzie to coś wyjątkowego, po tym jak pokazał mu prawdopodobnie namiastkę jego siły
-Odbiegając od tematu, jakie są jeszcze tego typu wioski? Podobne do tych, które są głównymi punktami na mapie, jednak odosobnionymi od prawa jak ta? Są w ogóle jeszcze takie, czy Ame jest wyjątkowe?
Interesowała go wiedza geopolityczna, dzięki niej mógł zaplanować sobie kolejne miejsca, w których mógłby znaleźć pomoc w przeżyciu, tak jak własnie tutaj, załątwiając sobie broń na rynku, o którym nie miał pojęcia i nie wiedział, jaką może zapłacić cenę...

Postprzez Mutō Mort » 13 kwi 2019, o 22:58

-Hmmm... Sora no Kuni. Niewielka kraina. Kiedyś mieszkali na północy, jednak ich ziemie zostały podbite. W ramach reparacji zajęli niewielki rejon w centrum krain shinobi. Mają latającą fortecę, ale nie łatwo się tam dostać. I lepiej tego nie robić. Szkoda palić sobie mosty.
Po krótce opowiedział jak tam trafić oraz o zasadach panujących w kraju Nieba. Chodziło głownie o unikanie walk w tamtym miejscu. Chodzi o to, że kraj Nieba nie przejmuje się konfliktami jakie mają swoje źródło poza ich krajem - nie uznają ich rozwiązywania na swoim terenie. Miejsce idealne by się tam zaszyć, choć jak wiadomo, nie warto liczyć na 100% skuteczność tej zasady.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Shouta » 14 kwi 2019, o 01:52

-Latająca forteca? Czekają mnie ciekawe widoki...
Uśmiechnął się na myśl o tym co mogło by go spotkać. Nie negował takich opowieści, sam niedawno widział ogromne szkielety w lasach nieopodal oto, więc powiedzenie ze istnieje latający zamek, nie było czymś co mogło by uchodzić za nierealną opowieść.
Musiał się chwilę zastanowić, co jeszcze mógłby wyciągnąć ze skarbnicy wiedzy, jaką był dziwny podróżnik z którym rozmawiał, była jedna taka... Chciałby wiedzieć, kim tak naprawdę jest, kim jest jego rzekoma rodzina
-Wiesz coś o klanie z Konohy, który zwie się Uchiha? Z tego co mi wiadomo, posiadają jakieś Doujutsu... A można powiedzieć, iż ta rodzina jest pewnym problemem w moim aktualnym życiu...
Tak, największym problemem było to że prawdopodobnie do niej należał... Miło by było się dowiedzieć czegoś o nich i o sobie samym.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Centrum