Błędy

Miejsce to służy umieszczaniu grafik do technik oraz zgłaszaniu błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych. Do poprawienia takich błędów nie potrzebna jest wiedza na temat Naruto, temu też nie wymagają one akceptacji - moderatorzy muszą poprawić je natychmiastowo.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Re: Błędy

Postprzez Lily » 25 gru 2019, o 15:00

Zamieniony, dziękować :).
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Uchiha Kawauso » 26 gru 2019, o 20:48

Czyli jeśli ninja ma 50 punktów, to rozdzieli ją na bushina i oboje mają po 25. Podręcznik do gry viewtopic.php?f=26&t=8284 mówi tak: "Ubytek chakry: chakra to rodzaj siły jaką dysponują postacie, jej ubytek powoduje zmęczenie lub nawet zgon w skrajnym przypadku:
Utrata ½ chakry: postać odczuwa zmęczenie, ciężko oddycha i może mieć problemy z skupieniem." Dalej 3/4 powinno być już sporym ubytkiem. Co za tym idzie, nawet do fabularnego wykorzystania, kilka klonów powinno bardzo zmęczyć ninja, a póki co nie widziałam, by ktokolwiek to stosował.
+ z anime wynika, że do podziału można wykorzystywać chakrę obcą tak jak bijuu i inne wspomagania, czyli powinniśmy wtedy liczyć połowę z osobistych zasobów + wspomaganie = chakra oddana dla bushina?
+ kwestia przenoszenia ran na bushina. Kilka razy w anime było pokazane, że klon oberwał a po odwołaniu go rany pojawiały się na ciele Naruto.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Ranga: Chūnin

Postprzez Yami Saiko » 26 gru 2019, o 23:32

Inna sprawa w przypadkach wątków fabularnych a w walkach. Na misjach zaliczano mi motywy męczenia się, starałem się też to stosować u tych, którym prowadziłem.

W przypadku boostu do chakry, Bijuu dają konkretną ilość. Masz 10k chakry? To stworzenie jednego klona powoduje podział po 5 tysięcy każdy. Aktywowałeś boost i masz 12 tysięcy chakry? Podział cienia powoduje, że Ty i bunshn macie po 6 tysięcy.

A co do ran, nie przypominam sobie tych motywów to raz. Dwa, zdarzały się błędy w samym anime co do prostych rzeczy. Trzy, chakra wraca jak i wspomnienia/doświadczenie. Rany w żadnym wypadku.
Meiton
Spoiler:

Sharingan
Spoiler:

Mokuton
Spoiler:

Senninka
Spoiler:

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Postprzez Uchiha Kawauso » 26 gru 2019, o 23:45

Bardziej chodzi o stan liczenia chakry przed podziałem. Naruto mógł wykonać więcej kopii przez wpływ Kyuubiego, co sugeruje by liczyć podstawową, aktualną chakrę + wspomaganie. Skoro też miał zawyżoną ilość chakry bez aktywacji trybu, to pasywnie powinna się o ileś zwiększać, a obecnie tej mechaniki nie ma.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Aburame Keon » 1 sty 2020, o 15:16

viewtopic.php?f=34&t=182

Ja myślę, że w tej technice jest błąd:

I te owady powinny być kikaichu, a nie kidaichu. Dlaczego? Otóż technika wymaga 4 chmar owadów, a kidaichu trzyma się na sztuki. 3 owady na rangę, tj na randze A to będzie tylko 15 owadów. Ewentualnie w opisie kidaichu jest błąd, gdyż wymagają one same w sobie rangi klanowej na poziomie S, czyli ta technika nie byłaby możliwa do wykonania na randze A.
MK: Kaguya Kōrin

Obrazek

Save the drama for your mama :*

Postprzez Hyūga Shiho » 1 sty 2020, o 18:55

Jakie w okół, ratunku, pisze się wokół bądź wkoło. Nigdy ze spacją, nie wolno.
Dziękuję za uwagę.

Postprzez Hyūga Shiho » 2 sty 2020, o 00:47

:)
Ninjutsu
TECHNIKI E
Spoiler:

Niemożliwe

Spoiler:

chwilę; np.

Spoiler:

Raczej odbije; w części zdania oznaczonej kursywą przecinek powinien być postawiony dopiero po słowie chodzić, czyli od powierzchni po której stara się chodzić, zostawiając na niej uszkodzenia.

Spoiler:

Brak przecinka przed a, powinno być nóg, a nawet całkowite zapadnięcie się shinobi.

TECHNIKI D
Spoiler:

W tym wypadku albo średnik, albo przecinek, nigdy razem. Według mnie należałoby wywalić średnik.

Spoiler:

palcach; muśnięcie; niepraktyczna

Spoiler:

spośród; ciągłego; w miejscu zaznaczonym kursywą do wywalenia jest spacja po pierwszym nawiasie, powinno być (nie działa Kai).

Spoiler:

Należy dostawić przecinek po się w miejscu oznaczonym kursywą; np.

Spoiler:

naokoło

Spoiler:

Wystarczy różnorodna; w zaznaczonym kursywą miejscu należy dostawić spację po kropce.

To tyle ode mnie na dziś, ale jeszcze tu wrócę kappa

Postprzez Maji Hitoshi » 9 sty 2020, o 12:03

Misja Kontroli? Que? kappa

Obrazek

Inne konta:
Taka

Ranga: Genin

Postprzez Maji Seitaro » 9 sty 2020, o 22:29

Toż to stary zapis jest. Do aktualizacji, reworku, tfu. Dlatego nie wziąłem dotąd tej ścieżki

Od siebie dodam to tak dla poprawki, bo mnie to gryzło od jakiegoś czasu, że nie jest takie jak w M&A
Obrazek

Raion Sennin Mōdo

Spoiler:

Adventurer Theme Sad Theme Fight Theme Main Theme Fight Theme 2 Chill Theme

Obieżyświat, samotny wojownik, pokrętny altruista i idealista, poszukiwacz wiedzy, cień shinobi. Maji Seitaro, do usług.
Prowadzone misje:
  • -
  • -

Głos Seitaro
MK: Reiwa

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shintaisei
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Haretsu Shimeji » 9 sty 2020, o 22:48

Pewnie, rework kiedy tego używam, dlaczego by nie kappa

Postprzez Maji Hitoshi » 9 sty 2020, o 23:08

Po prostu zmieni się Słowo Misja w Koszt i tyle kappa

Obrazek

Inne konta:
Taka

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 sty 2020, o 15:01

W opisie:
" Technika ta ma dwie metod wykorzystywania. Każdej metodzie przypisuje się oddzielne oko.
Jest to metoda dostępna dla dowolnej drogi Kamui, umożliwia użytkownikowi podróżowanie do świata Kamui i z powrotem. Dzięki temu można teleportować się do dowolnego znanego nam miejsca, oraz osób, których położenie znamy ( podwójny koszt techniki - jest to skrót pomiędzy normalnym światem, a światem Kamui)."

Nie wiem czy tak ma być skoro jest 3x czy to tylko tyczy dystansowo. Technika też nie określa czy na siebie można przy metodzie dotykowej czy na dystans, czy obie.

Z opisu techniki wynika: "W taki sposób można swobodnie podróżować pod ziemią, a osoba używająca tego jutsu, jest niewykrywalna przez sensorów." Zatem ta technika jest techniką Kamui:
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Postprzez Lily » 14 sty 2020, o 14:26

W sprawie kosztów. Potrójny naliczany jest w momencie, kiedy przenosisz się od punktu A do punktu B. Załóżmy Saiko, która znika z Suny i pojawia się w Konoha. Podwójny natomiast jest naliczany w chwili, kiedy wchodzi do swojego własnego wymiaru Kamui bądź z niego wychodzi. Ja tak to rozumiem i tak to stosuję, ma to zaś sens.

W taki sposób można swobodnie podróżować pod ziemią, a osoba używająca tego jutsu, jest niewykrywalna przez sensorów.

Ponieważ ciało jest odesłane do innego wymiaru, sensor nie jest w stanie wyczuć wtedy chakry tejże jednostki. Widzieliśmy wiele przypadków, kiedy Obito wchodzi w ziemię za pomocą Kamui. Np. w walce z ludźmi Danzo, podczas walki z Naruto i Killerem Bee itp.). Każdy natomiast ten motyw powoduje wejście w dany obiekt, nie naruszając jego struktury. Ziemia nie ma żadnych śladów wchodzenia/wychodzenia jak i kamienny filar na którym toczyła się potyczka.

Mogura Tataki no Jutsu zaś zostawia dziury w ziemi, kiedy się wchodzi i wychodzi. Pierwsza wyraźna różnica, która dostrzec można gołym okiem w mandze i anime. Drugą różnicą są dźwięki w anime tych dwóch motywów (doton a kamui).

Problem Mogura Tataki no Jutsu (A) jest taki, że Obito mimo jej użycia, nie ma takiego dotonu w spisie. Nie jest to też Kamui. Autor to prawdopodobnie chciał raz podpiąć pod wariancję/rozwinięcie Doton: Moguragakure no Jutsu (C), ale nie zrobił tego/zapomniał (a takie rzeczy mu się już zdarzały) a fanowskie wikie podpięte pod zagraniczne pbfy i nasze pbfy po prostu przyjęły to jako osobny doton, dla każdego wyższej rangi (A).
Osobiście więc w ogóle bym tego nie zmieniał.

Sakin Seigyo - misja kontroli to raczej po prostu sugestia, idziesz na misję i po niej zdobywasz kontrolę nad większa ilością materiału bo w rzeczywistych warunkach się tego uczysz + szukasz tego materiału i go wydobywasz. Można zostawić jak jest, tylko usunąć motyw misji S+, bo tego już dawno nie ma. Ilość materiału: Duża - misja S, Ilość materiału: Wielka - misja S, Ilość materiału: Gigantyczna - misja S.
Jeżeli Seitaro ma pomysł jak urozmaicić te złoto (by w końcu nie było ścieżką, która jest pomijana, ale też nie do przesady przekokszona i dominująca) to chętnie poczytam.

_______

Mokuton: Sashiki no Jutsu (jest u Zetsu) rangi B, Mokuton: Sashiki no Jutsu (jest u Senju) rangi A. Niby ten sam obrazek do jednego i drugiego, misz masz. xD Nie wiem jak to ugryźć + jakieś powody blokady u Senju niby były, nie pamiętam jednak czemu.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał

Postprzez Hyūga Eijiro » 15 sty 2020, o 17:19

Spoiler:

Za pomocą pieczęci tworzymy
- a w ilości pieczęci nic o nich nie mamy

Spoiler:

lub atutem nabytym - Ninjutsu Doton
- chodzi o sennina dotonu? :mysli:
Obrazek

Postprzez Aburame Keon » 16 sty 2020, o 15:31

A co z tym moim bledem? .-.
MK: Kaguya Kōrin

Obrazek

Save the drama for your mama :*

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Obrazki, błędy stylistyczne i ortograficzne - max 3 tematy nieprzypięte