Ważne bbcode - wiek postaci, ukrywanie treści etc.

Inne zasady gry, niedotyczące tworzenia czy rozwoju postaci.

Moderator: Mistrz Gry

Ważne bbcode - wiek postaci, ukrywanie treści etc.

Postprzez Cheshire » 18 cze 2013, o 14:52

Wiek postaci:
Wiek postaci opisujemy za pomocą bbcodu rok. Wpisując w niego rok urodzenia postaci, wiek zmieniać będzie się automatycznie (ten bbcode to prosty kalkulator).
Kod: Zaznacz cały
[rok]rok urodzenia[/rok]

Przykład:
Shiro ma lat. Obecnie mamy . Różnica obecnego roku a wieku Shiro to 40. Shiro wpisuje więc taką cyfrę w bbcode by uzyskać swój wiek, wpisując w odpowiednią rubrykę karty postaci poniższą formułkę.
Kod: Zaznacz cały
[rok]40[/rok]


Ukryte treści:
Jak wiadomo na forum pokroju Naruto dobrze czasem ukryć pewne informacje przed niepowołanymi osobami. Jest na to kilka możliwości, zależnie w jakim celu chcemy ukryć treści.

[hide] - BBcode ten ukrywa treść przed niezalogowanymi.
[hide=x] - BBcode ten ukrywa treść przed użytkownikami mającymi zbyt małą ilość postów. Za 'x' należy podstawić minimalną ilość postów.
[ghide] - BBcode ten pozwala widzieć treść tylko ludziom z tej samej grupy, co użytkownik piszący post.
[ghide=x] - BBcode ten pozwala widzieć treść tylko użytkownikom wybranej grupy. Za 'x' należy wstawić ID grupy. ID można sprawdzić poprzez otwarcie listy użytkowników znajdujących się w wybranej grupie. ID będzie końcówką adresu strony.

Uwaga: Treść zawsze widzą konta administratorskie oraz ludzie mający pozycje moderatora w danym subforum, oraz autor postu!

By treść mógł przeczytać tylko sędzia, moderator itp. Należy zastosować [ghide=5].
Uwaga: zawsze należy pamiętać o zamknięciu bbcode hide lub ghide odpowiednią formułką, tak jak każdy inny bbcode!
Kod: Zaznacz cały
[/hide] lub [/ghide]


Techniki i przedmioty w kuźni nie mogą być ukrywane - w tym celu na każdy taki przypadek potrzebna jest zgoda administracji. Gracz musi uzasadnić czemu miałby ukryć daną treść. Zgoda taka jest nieczęsta. W fabule ukrywać tak treści można tylko wtedy, gdy nikt nie jest świadkiem podjętej przez postać czynności, również nie można przesadzać - post musi być estetyczny i należy zachować widoczną treść około 4 linijek.
Administrator
 
Posty: 1685
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Dodatkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników