Uchiha Ichizoku

Techniki ograniczone do klanów i rodzin Shinobi, lub też ich określonych grup. Można je opanować tylko dzięki specjalnemu pochodzeniu, choć część z nich jest dostępna także dzięki zabiegom medycznym.

Moderator: Mistrz Gry

Uchiha Ichizoku

Postprzez Cheshire » 19 cze 2013, o 18:40

Obrazek
Klan Uchiha [うちは一族]: Nienawiść do klanu Senju doprowadziła ten klan do upadku. Wiele lat po czwartej wojnie klan oficjalnie zniszczony odrodził się ponownie w Konohagakure no Sato wracając do łask Kraju Ognia, swej ojczyzny. Teraz po wielu latach legendarny klan ma się już coraz lepiej i znów stanowi filar oraz siłę w swojej rodzinnej wiosce. Choć zawsze przerażał i był szanowany, klan ten nigdy do tej pory nie posiadał swojego Hokage.

Obrazek
Sharingan [写輪眼]: Kopiujące Oko Dōjutsu wykorzystywane przez Klan Uchiha. Wywodzi się ono od starszego syna Mędrca Sześciu Ścieżek. Daje on użytkownikowi kilka specjalnych mocy: pozwala dostrzec swojego przeciwnika wśród klonów (nie działa jednak to w przypadku klonów podziału cienia czy też wykorzystujących medium) i tłumów, pozwala dostrzec chakre przeciwnika przez niektóre przeszkody takie jak drzewa, skały, cienkie ściany, jak i skopiować jutsu wroga, rozróżnia także kolory chakry i zakłócenia w cyrkulacji chakry człowieka. Nie można jednak kopiować technik Kekkei Genkai, Hijutsu czy stylów ninjutsu.
Wymagania: By aktywować Sharingana shinobi musi znaleźć się w sytuacji, gdzie życie jego, lub osób jemu bliskich, będzie zagrożone. Jednak to nie wszystko, samo odblokowanie wiąże się z potężnym wstrząsem, więc nie jest oczywistym że wspomniana sytuacja odblokuje zdolności w swoich oczach, jeśli postać będzie zbyt przerażona by stanąć do walki.
Rozwój: Shinobi rozwija za Punkty Doświadczenia dziedzinę klanową, co udostępnia mu techniki. Oddzielnie musi zaś aktywować i rozwijać Sharingan, który ma własne poziomy, co jednak nie jest obarczone kosztem pd.
  Obrazek
  1 lvl Sharingana (1 Łezka)
  Wymagania: Do odblokowania pierwszego stopnia, potrzebne są dwie rzeczy. Po pierwsze składamy prośbę w tym dziale, po czym udajemy się na specjalny Mini Event podczas którego będziemy mieli SZANSĘ zdobycia Sharingana. Ogromny wpływ na pozytywną ocenę ma oczywiście jakość prowadzenia naszej postaci, oraz to czy przygotowaliśmy odpowiednie zaplecze fabularne. DODATKOWE WYMAGANIA, <Ranga D dziedziny klanowej>.
  Obrazek
  2 lvl Sharingana (2 Łezki)
  Wymagania: Misji w fabule rangi B, na którą można iść jako genin, oraz zgoda na aktywację kolejnego poziomu. Ranga C dziedziny klanowej.
  Obrazek
  3 lvl Sharingana (3 Łezki)
  Wymagania: Misji w fabule rangi A, na którą można iść jako chunin, oraz zgoda na aktywację kolejnego poziomu. Ranga B dziedziny klanowej.
Każdy kolejny poziom umożliwia korzystanie z potężniejszych technik, szybsze kopiowanie jutsu innych shinobi czy też większy wpływ na Bijū. Zwiększa to także postrzeganie shinobi umożliwiając mu nawet przejrzenie niektórych typów klonów.

Prośby o przeprowadzenie ME/misję na odblokowanie kolejnego poziomu Sharingana, powinny być traktowane łaskawie z racji iż jest to podstawowa zdolność klanu Uchiha, jednak Administracja ma pełne prawo ukarać gracza, który z jakiś powodów nie zasłużył sobie na rozwój, brakiem pozwolenia na ME/misję.

Wykorzystanie: W wybranym momencie shinobi musi aktywować sharingana, co jednak kosztuje odpowiednią ilość chakry na turę.
  Koszt podtrzymania Sharingana:
  Ranga KG D - 200 na turę
  Ranga KG C - 160 na turę
  Ranga KG B - 100 na ture
  Ranga KG A - 40 na turę
  Ranga KG S - 20 na turę
  Koszt dla osób z przeszczepionym sharinganem:
  Ranga KG D - 400 na turę
  Ranga KG C - 300 na turę
  Ranga KG B - 200 na ture
  Ranga KG A - 100 na turę
  Ranga KG S - 40 na turę

Umiejętności:
 • Pozwala nam widzieć chakrę przeciwnika, jej kolor. Możemy zobaczyć przepływ chakry, więc także określić czy dana osoba jest w złapana w Genjutsu.
 • Pozwala odróżnić klony od oryginału, ograniczone jednak jest to siłą Sharingana:
   1 Łezka: Shinobi jest w stanie odróżniać zwykłe Bunshiny czy Oboro Bunshiny.
   2 Łezki: Shinobi jest w stanie odróżnić wszelkie klony bez medium na którym je stworzono oraz klony ninjutsu oparte na medium, o ile nie są to klony podziału cienia czy też klony o stale uzupełnianym zapasie chakry jak Karasu Bunshin no Jutsu.
   3 Łezki: Sharingan potrafi odróżnić wszelkie klony poza Bunshinami podziału cienia oraz bunshinami mającymi stale uzupełniany zapas chakry, widzi również chakre przez przeszkody.
   Mangekyō Sharingan: Potrafi odróżnić prawie wszystkie klony, poza klonami opartymi na podziale cienia.
   Eien no Mangekyō Sharingan: Potrafi odróżnić wszystkie klony także podziału cienia. Nie potrafi odróżnić jednak pseudo klonów jak np techniki podziału ciała jakiej używał Mu.
 • Sharingan posiada zdolność kontrolowania Bijū i Jinchūriki, którzy uwolnią ogony.
   1 Łezka: Shinobi ma możliwość wtargnięcia do umysłu Jinchūriki by zobaczyć jego Bijū. Koszt równy technice rangi C.
   2 Łezki: Shinobi może cofnąć jeden lub dwa ogony Jinchūriki który wpadnie w szał. Jest to koszt równy technice rangi B.
   3 Łezki: Shinobi może cofnąć trzy lub cztery ogony Jinchūriki który wpadnie w szał. Jest to koszt równy technice rangi A.
   Mangekyō Sharingan: Shinobi może kontrolować Bijū przy pomocy techniki Genjutsu: Sharingan.
 • Sharingan pozwala odczytywać ruchy przeciwnika by przewidzieć jego intencje. W efekcie można 'przewidzieć' prawie każdy możliwy jego ruch. Nie zadziała to jednak w momencie, gdy przeciwnik sam nie wie co zrobi lub zadziała całkiem nielogicznie. Shinobi może odczytać ruchy osoby o wartości Taijutsu lub Bukijutsu (w zależności od tego czym się posługuje) nie większej, niż wartość dziedziny klanowej.
 • Sharingan posiada zdolność kopiowania technik. Może skopiować wszystkie jutsu poza Kekkei Genkai (a także Kekkei Tōta i Dōjutsu), Hijutsu czy stylami walki ninjutsu opracowanymi przez klany czy wyspecjalizowanych shinobi. Shinobi może skopiować techniki ograniczone zwojami, Kinjutsu czy też własne jutsu. Techniki te kopiuje niezależnie od swoich poziomów dziedzin (lub wymaganych technik jeżeli takie występują), jednak używać je może dopiero po spełnieniu wymagań. Sharingan może kopiować też Taijutsu i Bukijutsu.
   1 Łezka:Użytkownik może skopiować ruchy przeciwnika, jednak nie mogą być to techniki Taijutsu i Bukijutsu.
   2 Łezki: Użytkownik potrafi skopiować techniki Taijutsu i Bukijutsu.
   3 Łezki: Użytkownik może skopiować i wykonać technikę jednocześnie z przeciwnikiem, którego technika jest kopiowana.
 • Klan Uchiha nie ma możliwości rozwijania Entonu w takiej formie jak klan Kirameki. Dla tego klanu, Enton jest wykorzystywany tylko i wyłącznie do kontroli płomieni Amaterasu. Nie można tworzyć własnych jutsu, które omijały by to ograniczenie. Enton nie jest też oddzielnym żywiołem i nie wymaga oddzielnego rozwijania, jest to tylko i wyłącznie zdolność ścieżki MS.
Uwaga: Po skopiowaniu techniki dopisujemy ją do tematu z nauką PN po wcześniejszej prośbie o PN w TYM temacie.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Obrazek

Mangekyō Sharingan [万華鏡写輪眼]: Kalejdoskopowe Kopiujące Oko. Jest to tryb sharingana jaki uzyskuje się w wyniku szoku przeżytego przez shinobi po utracie bliskiej mu osoby. W efekcie Shinobi uzyskuje możliwość wykorzystywania specjalnych technik, które to przeważnie jednak uszkadzają wzrok. Techniki te dzielone są na ścieżki. Jedno oko pozwala na opanowanie jednej ścieżki.
Wymagania: Dziedzina klanowa rangi A, Sharingan trzeciego poziomu, zgoda administracji, śmierć innego gracz, który jest bliski postaci gracza lub misja w fabule rangi S.
Oba Sharingany aktywują się razem. Jeśli więc jeden posiada inny shinobi, w jemu też sharingan się aktywuje, choć sam może o tym nie wiedzieć. Koszt technik MS w przypadku przeszczepu są o połowę droższe.
Rozwój: Mangekyō Sharingan nie wymaga oddzielnego rozwoju niż Sharingan. Gracz przypisuje jedną z ścieżek każdemu oku. Kombinacja jest dowolna, jednak należy przy tym zwrócić uwagę na to, że niektóre połączenie ścieżek daje dodatkowe właściwości. Shinobi może do istniejących ścieżek tworzyć własne techniki. Istnieje możliwość stworzenia swoich ścieżek w WJ, jednak po ich zaakceptowaniu lądują one w ogólnym spisie ścieżek MS.

Uwaga! Po przebudzeniu Mangekyō Sharingan shinobi przydziela wybrane przez siebie ścieżki i otrzymuje możliwość nauki przypisanych jej technik (wystarczy wydać odpowiednią ilość PN, nie trzeba iść na misje konkretnej rangi po nie). Dodatkowo przed użyciem tych technik przez misjodawcę trzeba skontaktować się z administracją.
Gdy dochodzi do sytuacji, w której istnieje prawdopodobieństwo przebudzenie MS'a, gracz ma obowiązek skontaktowania się z Administracją, która oceni czy aktywacja miała miejsce. W takim przypadku będzie brane takie czynniki jak: faktyczne przywiązanie się Uchihy do martwej osoby i motyw śmierci. Możliwe jest zdobycie zgody na MS'a już po zaistniałej sytuacji.

Każde oko posiada 100% swojej wydajności. Poszczególne techniki wykorzystują ją, aż do oślepnięcia oka. Na każde oko straty naliczane są oddzielnie. Posiadanie genu Senju i/lub Shokubutsu sprawia, że shinobi potrafi korzystać z Sharingana bez straty wzroku.
Każdy Atut wpływający pozytywnie na wzrok zwiększa "widoczność oka" o 20%
Skutki utraty wzroku:
  100%-60% - Brak widocznych efektów.
  59%-40% - Użycie technik ocznych powoduje silny ból w oku z którego korzystamy.
  39%-20% - stan się jeszcze bardziej pogarsza. Obraz jest już lekko zamazany przez cały czas kiedy nie korzystamy z Sharingan'u. Nasze wszystkie oczne techniki zabierają 1,5 razy więcej chakry a przy użyciu technik MS leci nam krew z oka/oczu.
  19%-1% - walka bez włączonego Sharingan'u już absolutnie nie wchodzi w grę. Koszt użycia technik ocznych wynosi 2 razy więcej chakry. Krew leci nam z oka już po aktywacji MS, a użycie technik MS powoduje ból w całym ciele.
  0% - tracimy wzrok, jedyne co może go przywrócić to przeszczep oczu innego użytkownika MS.

Wykorzystanie: Tryb ten należy aktywować wybranym momencie. Pożera to jednak więcej chakry niż zwykły Sharingan. Techniki Mangekyō Sharingan uszkadzają wzrok. Koszt podtrzymania Mangekyō Sharingan jest o połowę większy od kosztu podtrzymania Sharingana. Jeśli koszt Sharingana wynosi 0, koszt Mangekyō Sharingan wyniesie 5 punktów chakry na turę.

Ścieża Amaterasu: Ścieżka ta otwiera możliwość korzystania z techniki Amaterasu i wymagana jest do ścieżki Entonu.

Obrazek


Enton: Przy wzięciu ścieżki amaterasu do obydwu oczu odblokowywany jest dostęp do technik entonu umożliwiających kontrolowanie płomieni amaterasu

Obrazek

Obrazek


Ścieżka Kamui: Ścieżka ta udostępnia techniki czasoprzestrzenne w dwóch wariantach do wyboru.

ObrazekObrazek


Ścieżki Tsukuyomi: Zdolność ta pozwala na tworzenie iluzji praktycznie bez ograniczeń. Shinobi potrafi zawierać w swoich iluzjach czas dłuższy, niż misja w rzeczywistości. Tsukuyomi odzwierciedla potęgę tej ścieżki.

Obrazek


Ścieżka kontroli: Zdolność wpływania na poczynania innych shinobi. Reprezentuje ją Kotoamatsukami, technika która potrafi narzucić wolę w formie nie do przełamania.

Obrazek


Buki sōsa gijutsu: Za pomocą tej ścieżki, użytkownik potrafi telekinetycznie kontrolować broń którą wcześniej dzierżył w dłoni.

Obrazek


Susanoo: By używać tej techniki potrzebna jest para oczu z przebudzonym Mangekyō Sharinganem. Przy jej pomocy shinobi potrafi przywołać Susanoo - legendarnego boga burz i wiatrów.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Eien no Mangekyō Sharingan [永遠の万華鏡写輪眼]: Wieczne Kalejdoskopowe Kopiujące Oko. Ostatnia forma Sharingana. Uzyskać ją można jedynie poprzez uzyskanie Mangekyō Sharingan sharingana oraz wszczepienie sobie w oko drugiego Mangekyō Sharingan. Shinobi dzięki temu odzyskuje w oczach pełnię wzroku, nigdy też w wyniku korzystania z technik wzrok mu się nie pogarsza. Oko to pozostając w tym trybie cały czas nie pożera chakry na podtrzymanie.
Wymagania: Mangekyō Sharingan, ranga Sharingana S, wszczepienie sobie nowego Mangekyō Sharingan w oczy.
Przeszczep:Polega on na dosłownej wymianie starych oczu na nowe. Oczy dawcy reagują z chakrą biorcy przeszczepu, tworząc nowy wzór Sharingana.
Rozwój: Jest to ostatni poziom Sharingana. Pozwala on na rozpoznawanie wszystkich rodzajów klonów. Oczy odzyskują w pełni wzrok i nie tracą go już.
Wykorzystanie: Poziom ten pobiera chakrę tak jak zwykły Sharingan.

Obrazek

Rinnegan [輪廻眼]: Po osiągnięciu Eien no Mangekyō Sharingan i w pełni opanowanego Mokutonu shinobi ma szansę przebudzić w swoich oczach Rinnegan. Wymaga to jednak wielkiego szoku. Dla Madary szokiem tym była świadomość nadchodzącej śmierci, jego starości. Opanowanie to jest możliwe również teoretycznie dla osoby urodzonej z mokutonem, która wszczepiła sobie Sharingana i doszła do poziomu Eien no Mangekyō Sharingan.
Wymagania: Eien no Mangekyō Sharingan i Mokuton rangi S; Wielki szok dla użytkownika wiecznego kalejdoskopowego oka. Zgoda Administracji.
Rozwój: Dziedzina rozwijana oddzielnie, według opisu Rinnegana. Rinnegan może być otwarty tylko tą metodą.

Wykorzystanie: Według opisu Rinnegana.

Obrazek

Nazwa:
Mędrzec Sharingana
Shunkangan
Rodzaj:
Atut
Typ:
Nabyty
Opis:
  Podczas określania siły dziedziny Sharingana poziom dziedziny jest liczony jako o 1 większy niż wynika to z rangi.

Wymagania: Ranga KG: S.
Koszt:
 50PD; Bezklanowcy 34PD
Zaznacz kod:
|[przymiot]|
|[nazwa=Mędrzec Sharingana]|
|[nazwa2=Shunkangan]|
|[rodzaj=Atut]|
|[typ=Nabyty]|
|[opis]Podczas określania siły dziedziny Sharingana poziom dziedziny jest liczony jako o 1 większy niż wynika to z rangi.

Wymagania: Ranga KG: S.[/opis]|
|[/przymiot]|
Administrator
 
Posty: 1685
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Klany, Rodziny i grupy Shinobi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron