Sesje forumowe

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Sesje forumowe

Postprzez Cheshire » 27 kwi 2018, o 00:35

No, wreszcie coś, o czym można krócej pisać.
Słowem wstępu:
Sesja forumowa najprościej mówiąc, to coś pomiędzy sesją RPG a PBFem. Na pierwszy rzut oka wątek przypomina PBFowy, jednak jest on dla mniejszej ilości graczy, najczęściej drużyny pod ciągłym nadzorem mistrza gry. Fabuła odpowiednika sesji to pojedynczy temat a nie całe forum. Zazwyczaj sesja forumowa wyposażona jest w dodatkowy temat techniczny służący za rekrutację, informację, w nim prowadzi się często KP oraz informuje o rozwoju postaci.

Przykłady:
http://www.forumowisko.pl/topic/101646- ... j-cieniom/
http://strefarpg.net/index.php?/topic/1 ... ed/&page=1

Interesujące cechy (niekoniecznie pożądane):
Kilka rzeczy, które wydawało mi się interesujące. Pierwsze, wymagania misji to coś co jest w relacji gracze - prowadzący.
Drugie, większa swoboda w pomijaniu graczy. To gra drużynowa, w tym jest fun. Jeśli ktoś nie odpisał przez wieczór, to go pomijamy. Nikt nie robi z tego wielkiego halo. Nie robimy tego w połowie walki etc, ale podczas wypełniacza nie czekamy. Nikt nie widzi postów jako bolesnego obowiązku tylko narzędzie. Nie odpisałeś, nie zdecydowałeś czy idziemy na wschód czy na zachód, decyzję podjęła pozostała trójka.

Tempo gry: 33 strony w pół roku, strona to 20 postów. To tak jakby w pół roku u nas ekipa graczy zrobiła ilościowo 10 naszych misji S. Sporo co? Najlepsze, że połowa tego byłaby okej w porównaniu z teraz. Są wolniejsze misje. Są szybsze. Rzecz w tym, że można. Nie przejmując się pierdołami.
Na to tempo wpływa też to jak się podchodzi do opisywania pewnych elementów. Często na sesjach forumowych pomijaliśmy opisy fragmentów podróży, nie opisywaliśmy przejścia z jednego punku do drugiego gdy nie miało to znaczenia realnego.

Tak wiem, ostatnio katowałem Was, byście opisywali podróże, co się na nich dzieje. Ale to dlatego, że macie często problemy z fabułą a raczej jej brakiem. Od czegoś zacząć trzeba.

Chciałbym usłyszeć jakie różnice Wy widzicie. Czy może z tej formy rozgrywki można coś wyciągnąć. Albo też jakie różnice widzicie?
Administrator

Ranga: Brak

Powrót do Kącik Mistrza Gry