Reputacja

Moderator: Mistrz Gry

Reputacja

Postprzez Cheshire » 1 maja 2019, o 19:09


System Reputacji:To jacy jesteśmy odgrywami my sami. To jak reaguje na nas świat zależy od tego jak świat nas postrzega. Z tego powodu stworzyliśmy system reputacji, mający określić co wiedzą o nas ludzie, jakie mają o nas zdanie. System reputacji. Na podstawie tego co sądzą ludzie (nie zależnie czy mają rację czy się mylą) buduje się opinia o nas.


Zyskiwanie punktów:Punkt reputacji uzyskiwany jest gdy o danym postępku dowiedzą się ludzie. Oznacza to, że jeśli shinobi był dyskretny nie zostanie żaden punkt przydzielony. Punkty przydzielane są do jednej z czterech cech: dobro, zło, praworządność lub chaos. Dobro i zło to cechy jakie punktuje się przez opinię wśród ludzi, cywili. To jak mieszkańcy postrzegają postać. Praworządność i chaos to kategorie w jakich postrzegają nas władcy, urzędnicy i wszyscy inni biurokracji. Nie jest ważne jaki czyn został dokonany przez danego shinobi, a jedynie to co myślą ludzie, możliwe jest więc manipulowanie tą opinią.
Wielokrotne punkty: może zdarzyć się, że o danym czynie shinobi usłyszy więcej ludzi, niż lokalna mała wioska, okolica czy jakaś rodzinka plotkarzy. Wówczas można uzyskać dwa lub trzy punkty. Punkty nie muszą być rozdawane w jednej kategorii, nie można jednak przydzielać ich w kategorie kolidujące ze sobą (dobro - zło czy praworządność - chaos). Można jednak przydzielić je jako praworządność i dobro lub chaos i dobre.
W chwili, gdy narrator uzna, że ludzie usłyszeli o jakimś czynie shinobi przy najbliższym wynagrodzeniu uwzględnia punktację oraz argumentację. Osoba potwierdzająca wynagrodzenie może zmodyfikować tą punktację.


Notowanie punktów:Osoba akceptująca punktację dodaje ją do obecnych punktów w poście akceptacji pod kartą postaci. Jeżeli nie ma odpowiedniego kodu w tym poście należy dodać go wg poniższego wzoru. W sytuacjach niestandardowych, w których punktacja nie oddaje pełnego wymiaru sytuacji lub warto zanotować jakieś fakty na temat uzyskanych punktów warto wykorzystać do tego sekcję 'notatki'. Nie należy dodawać tej sekcji tak długo, jak nie ma ani jednego punktu.
Kod: Zaznacz cały
[reputacja dobro=1 zlo=1 praworzadnosc=1 chaos=1]Notatki[/reputacja]

Uwaga! 1 to minimalna wartość w każdej dziedzinie.


Interpretacja:Interpretacja punktów jest dosyć prosta - kod sam na podstawie stosunków punktów sugeruje jak ludzie postrzegają postać. Oczywiście należy podchodzić do tego elastycznie, to tylko pewien kierunek myśli jakie kłębią się w głowach ludzi myślących o analizowanej postaci.
Sława:Od niej zależy, czy o naszej postaci ludzie w ogóle mogli słyszeć. To jakie są na to szanse sugeruje informacja o sławie. opiera się ona na tym jak wiele punktów reputacji uzyskała postać.


Sytuacje niestandardowe:Jeżeli graczowi zależy może zgłosić prośbę opisując przeszłość postaci, dotyczy to tych elementów przeszłości o których mogli usłyszeć ludzie. MF mogą też sami wyjść z inicjatywą by ocenić przeszłość postaci i dopasować poziom sławy i reputację.

Czasem czyn shinobi może odbić się szerszym echem, np w całości krain shinobi. Wówczas ocenić należy jak sławny jest shinobi i zwiększać punkty w odpowiedniej kategorii lub kategoriach aż uzyskamy odpowiedni opis.

Administrator
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Nowy Podręcznik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników