Misje Samodzielne

Moderator: Mistrz Gry

Misje Samodzielne

Postprzez Marvelous » 23 lip 2013, o 23:09

MAŁY PODRĘCZNIK
~Jak pisać misje samodzielne?~


W temacie opisującym rodzaje misji znajduje się adnotacja o możliwości pisania minimisji. Dozwolone są samodzielne wyłącznie poziomu D, a więc proste zlecenia bez zagrożenia życia czy jakiejkolwiek walki. Teksty te opierają się na konstrukcji opowiadania, dlatego też ich fabuła, aby została zaakceptowana, musi opierać się na budowie tego gatunku. Klasyczna forma opowiadania w języku polskim, to:
    1. Wstęp
    2. Rozwinięcie
    3. Zakończenie
Należy przy tym pamiętać, że rozwinięcie ma stanowić najobszerniejszą część tekstu i opisywać wykonywanie misji.

Nie jesteśmy wybitnymi pisarzami, dlatego też musimy się pilnować i dbać o konstrukcję zdań. Należy także uważać na narrację w opowiadaniu - w całości powinien być jeden punkt widzenia, chyba że konkretnie i stanowczo wydzieli się części składowe opowiadania (uzasadnienie musi znajdować się w konstrukcji). Opowiadanie stanowi wzbogaconą formę wypowiedzi, dlatego nie może w nim zabraknąć opis i dialogów.

DBAMY O OCZY osób sprawdzających! Dialogi powinny być wyraźnie zaznaczone pogrubieniem. Dopuszczalne jest użycie kolorów, muszą być one jednak dobrze widoczne na tle forum. Nieakceptowalne jest wrzucenie "ściany tekstu" której nikt normalny nie przeczyta, bo literki mienią mu się przed oczami.

Podstawowym wymogiem do akceptacji misji samodzielnej jest minimalna ilość znaków. Dla misji D jest to 5 000 znaków (ze spacjami). Klik!
Należy uważać na formatowanie forum, którego sprawdzający nie zobaczą po skopiowaniu tekstu. Trzeba więc zadbać, by minimum objętości zostało osiągnięte bez BBCode.

Należy jednak pamiętać, że nawet misje spełniające to kryterium nie będą akceptowane, jeśli sama treść nie będzie mieć sensu. Samodzielne nie mogą też być źródłem jakiejkolwiek wiedzy dla postaci, w związku z czym niemożliwe są wyprawy do dalekich, nieznanych bohaterowi krain, spotkania NPC z obcych klanów i poznawanie jakichkolwiek tajemnic. Działania postaci muszą pozostać neutralne i bez wpływu na fabułę forum.

Kiedy można dodawać misje samodzielne?
Misje samodzielne można dodawać podczas bezczynności naszej postaci w grze fabularnej, oraz podczas luźnej fabuły z innymi graczami. Można również dodawać podczas wykonywania innych czynności typu misja/walka. Jednak w tym przypadku, wynagrodzenie w postaci pd, pn i pieniędzy można wykorzystać po zakończeniu misji lub walki.

Przydatne programy do liczenia znaków: Klik
Obrazek
Administrator
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 11:33

Powrót do Nowy Podręcznik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron