Regulamin Forum

W tym miejscu umieszczono regulaminy forum i gry. Nieprzeczytanie ich nie zwalnia z obowiązku przestrzegania tych regulaminów. W razie wykorzystania luki w regulaminie od niego samego ważniejsza jest decyzja administratora.
Uwaga! Administracja nie jest zobowiązana odpowiadać na pytania dotyczące spraw wyjaśnionych w tematach tego forum!

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Regulamin Forum

Postprzez Marvelous » 9 cze 2013, o 16:57

 1. Zasady ogólne
  1. Rejestrując się, pisząc posty, prywatne wiadomości czy wiadomości na czacie gracz wyraża zgodę na regulamin wyświetlony podczas rejestracji jak również ten i wszelkie inne regulaminy forumowe, oraz ich przyszłe zmiany.
  2. Forum jest niczym dom Mistrza. Jest tu gospodarzem, przychodząc tu jesteś jego gościem. Zachowuj się więc jak wobec gospodarza będąc w jego domu.
  3. Zakazuje się wszelkich bluzgów, wyzwisk, ataków personalnych etc. Działania mające na celu wypłoszenie danego gracza będą karane.
  4. Zabrania się wszelkiej formy spamu i reklamowania poza nawiązaniem współpracy z administracją.
  5. W przypadku niejasności jedyną osobą upoważnioną do interpretacji regulaminu jest Administrator.
  6. W przypadku wszelkich luk całkowicie nie objętych regulaminem wstrzymuje się podjęcie dalszych działań aż do uzupełnienia zasad o rozwiązanie problemu.
  7. Zakazuje się wszelkich działań niezgodnych z prawem, ataków na religie graczy etc. Oczywiście nie jesteśmy poprawni politycznie, po prostu nie chcemy by gracz wychodził z forum zamiast rozluźniony to zestresowany kłótniami. O przekonaniach gadajcie sobie jak najdalej of forum.
  8. Zachowujcie umiar, hamujcie się, zasady netykiety, dobrego wychowania, wykorzystujcie to. Nie muszę punktować wszystkiego byście umieli się zachować. Jeśli potrzebujecie wszystkiego na papierze to nie jest miejsce dla Was.
  9. Zakazuje się wykorzystywania luk w regulaminach.
 2. Hierarchia:
  1. Administrator
  2. Regulamin
  3. Mistrzowie Gry
   1. Mistrz Historii
   2. Mistrz Twórczości
   3. Mistrz Mechaniki
   4. Mistrz Techniczny
  4. Mistrzowie Fabularni
  5. Wsparcie
   1. Narratorzy
    • Misjodawcy - zajmują się prowadzeniem misji mini eventów i wspieraniem prowadzenia wątków eventowych.
    • Łowcy - polują na graczy atakując ich w fabule, głównie gdy gracze ruszają w podróż (wykorzystują wówczas fabularne niebezpieczeństwa).
    • Sędziowie - zajmują się prowadzeniem walk graczy i npc prowadzonych w sposób podobny do postaci graczy.
   2. Moderatorzy - ich celem jest sprawdzenie danego tematu i przygotowanie podsumowania uzgodnionego z zainteresowanymi, które to ostatecznie zaakceptuje lub odrzuci lub cofnie do poprawienia dany mistrz.
    • Moderacja twórczości
    • Moderacja propozycji
    • Moderacja kart (postaci)
  6. Gracze - dotyczy też postaci administratora, mistrzów i wsparcia.
 3. Kary
  1. Ostrzeżenia - kary pierwszego poziomu zwane też warnami. To negatywne punkty, których posiadać można maksymalnie 6. Po uzyskaniu limitu ostrzeżeń w przypadku gracza stosuje się kary drugiego poziomu. Staramy się nie dawać więcej niż jednego ostrzeżenia dziennie jeżeli jest osoba uprawniona do dania ban, wówczas zamiast drugiego ostrzeżenia warto dać 6 godzinny ban.
   Podczas przydzielania ostrzeżenia należy dokładnie opisać za co zostało ono przydzielone. Brak jasnej notatki automatycznie sprawia, że warn zostaje uznany przez Administratora za niesłuszny. Warto więc czasem nawet wykonać screen.
   Ostrzeżenia może przydzielać Administrator, Mistrzowie Gry oraz Mistrzowie fabularni.
  2. Karne grupy - kary drugiego poziomu. Polegają one na przeniesieniu gracza do grupy z ograniczonymi uprawnieniami.
   1. Karna grupa lvl 1 - gracz traci dostęp do działów propozycji oraz offtopu. Stosowana w przypadku poważnego naruszenia zasad przez gracza posiadającego 6 ostrzeżeń.
   2. Karna grupa lvl 2 - gracz traci dostęp do działów propozycji, offtopu, próśb oraz własnych technik i przedmiotów. Stosowana w przypadku poważnego naruszenia zasad przez gracza będącego w grupie Karna grupa lvl 1.
   3. Karna grupa lvl 3 - gracz posiada utracony dostęp do działów propozycji, offtopu, próśb, własnych technik i przedmiotów oraz czatu. Stosowana w przypadku poważnego naruszenia zasad przez gracza będącego w grupie .
   Przydzielić do takiej grupy w ramach rozpatrzenia skargi może Administrator. Stosuje się to gdy gracz posiada sześć ostrzeżeń, na podstawie rozpatrywanych skarg.
  3. Bany - kary trzeciego poziomu, całkowicie one ograniczają dostęp do forum na określony czas.
   1. 6 godzinny - ban stosowany wobec graczy w kilku sytuacjach. Pierwszy z nich to sytuacja, gdy gracz dostaje ostrzeżenie i mimo to kontynuuje złe zachowanie. Aby nie przydzielać wszystkich ostrzeżeń jednego dnia można dać takiego bana na 6 godzin. Podobnie stosuje się tą karę gdy ktoś dopiero co dostał się do karnej grupy lub gdy nie pozostały już inne kary niż bany.
    Przydzielić może Administrator i Mistrzowie gry. Należy zawsze dać dokładny opis za co jest przydzielony ban.
   2. Tygodniowy - ban przydzielany graczom, którym nie pomagał ban kilkugodzinny. Przydzielany tylko przez administratora graczom posiadającym maksymalne ograniczenia wynikające z karnych grup.
   3. Perm na login lub IP - skrajny przypadek, np dla spamerów.
 4. Rozgrywka
  1. Fabularność
   1. Zakazuje się ściśle zachowań fabularnych będących wynikiem relacji poza fabularnych (np zemsty na postaci za sprzeczkę na czacie).
   2. Zakazuje się wykorzystania w fabule wiedzy gracza nie leżącej w zakresie wiedzy postaci.
   3. Wszystkie działy forum, w których gracze posługują się postaciami lub też narratorzy, MF oraz MG wpływają na postać poprzez prowadzenie historii są fabularne. Dotyczy to też akademii.
   4. Wszystkie działania postaci, przeciwko innym postaciom lub nie, które mogą zakończyć się niepowodzeniem wymagają interwencji narratorów.
    • Wyjątkiem są działy zautomatyzowanych eventów opierających się na rozwiązywaniu zagadek.
    • Wyjątkiem są sytuacje opisane czysto dla fabuły nie przynoszące zysków postaciom (jak np sparing z inną postacią bez traktowania tego jako walki, bez zysku pd pn etc).
    • Wyjątkiem są inne sytuacje z opisem np techniki potwierdzających taki wyjątek (np jutsu używane w walce i poza walką, kiedy poza walką postać ma czas na wielokrotne próby i niepowodzenie nie ma większego sensu, nie przynosi negatywnych skutków innych jak potrzeba powtórzenia czynności).
   5. Zakazuje się w fabule pisania postów nieklimatycznych, robienia sobie żartów etc. Całkowicie zabronione jest publikowanie w działach fabularnych treści niefabularnych, jak również treści kpiących z fabuły, nieklimatycznych. Wyjątkiem jest podawanie treści związanych z mechaniką gry.
  2. Bilokacje
   1. Na forum nie istnieje żadna możliwość bilokacji poza sytuacjami uzasadnionymi umiejętnościami postaci.
   2. Na forum istnieje absolutny zakaz proponowania wprowadzenia bilokacji.
   3. Jeżeli chcesz dyskutować na temat zakazu bilokacji przeczytaj następujące punkty:
    • Czy prowadziłeś/aś sesje RPG w rzeczywistości, korzystając z podręcznika gry i siedząc przy stole z graczami? Jeśli tak przejdź do ostatniego punktu tej listy. Jeśli nie przejdź do następnego punktu.
    • Przeprowadź taką sesję kilkukrotnie.
    • Gracz proponuje, że podczas walki w lesie z np orkiem jednocześnie porozmawia z innym graczem lub NPC w wiosce. Co robisz?
    • Nie zadawaj więc głupich pytań.
   4. Bilokacją nie jest prowadzenie z tego samego konta wątku jako narrator lub kontrola NPC. Taka sytuacja jeśli prowadzona jest z jednego konta wymaga wykorzystania bbcode avatar.
  3. Multikonta
   1. Szczegółowy regulamin multikont znajduje się w opisie tworzenia postaci.
   2. Niezależnie od celu wszystkie multikonta muszą w sygnaturze gracza informować o pozostałych kontach na forum podając do nich odnośnik oraz ich nazwę.
   3. Multikonta do prowadzenia specjalnych NPC nie mają swobody działania, dostęp do nich jak i możliwości podejmowanych za pomocą NPC czynności podlegają decyzjom MF. MF mogą w dowolnej chwili zmienić osobę zarządzającą danym kontem NPC.
   4. Multikonta dotyczące podejmowanej funkcji (MG, MF oraz Narratorów, rzadziej moderatorów etc) przydzielają MG i MF, służą jedynie usprawnieniu pracy nad podejmowaną funkcją, jeśli jakiemuś użytkownikowi jest to potrzebne (konto takie podczas prowadzenia misji w fabule czy eventu nie wymaga wprowadzania bbcode avatar do postu).
 5. Podpunkty dla osób które maja nie po kolei w głowie i lubią wspominać o prawnym bajzlu czy też chcą się bawić w interpretację regulaminu
  1. Na forum stosujemy pliki coockies, korzystając z forum wyrażasz zgodę na ich zapisywanie na swoim komputerze bla bla jeśli nie wyrażasz zgody prosimy o wyłączenie strony bla bla.
  2. Użytkownik rejestrując się i publikując posty udziela na forum licencji na wszystkie swoje treści uznane za utwory licencji CC-BY-NC-SA.
   Suplement:
Obrazek
Administrator
 
Posty: 76
Dołączył(a): 22 lip 2014, o 11:33

Powrót do Regulaminy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników