Cechy administracyjne

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Cechy administracyjne

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 10 lis 2019, o 17:58

Atut, który to w teorii powinien pokazywać iż gracz jest doświadczony i potrafi docenić czy da się coś wycisnąć z tego posta czy nie. Aktualnie jest on jednak nadużywany bo komuś nie chce się pisać 5 linijek (Co i tak jest wartością śmiesznie małą) w postach w których spokojnie można napisać tych linijek pięć. Jestem za usunięciem tego atutu z forum gdyż wpływa on negatywnie na odbiór forum przez osoby trzecie chcące zagrać. No sory ale jak widzę post Morta w salach badawczych gdzie on pisze 1,5 linijki to mi się źle robi.

Ranga: Chūnin

Re: Cechy administracyjne

Postprzez Hyūga Aya » 10 lis 2019, o 19:45

W sumie to popieram. Nie żeby osobiście mnie to jakoś tykało - mam na to wywalone ile kto pisze., ale dla wielu graczy którzy wpierw przeglądają posty na forum nim się zdecydują na grę(sam tak niegdyś robiłem) może być to raczej taka mała anty-reklama.

Ranga: Genin

Postprzez Kawauso » 10 lis 2019, o 22:11

Atut powstał wobec sytuacji, w których nienaturalne jest pisanie czegoś więcej. Kiedy odcinki w fabule są krótkie, jednak to rzadkość. Należy wziąć pod uwagę nadużywanie atutu a sytuacje, które nie wymagają rozbudowanych opisów. Sytuacja z Morionem i linijkowym postem jest dodatkowo problematyczna bo nie wiadomo jakie techniki czy informacje przekazał, a tego raczej wymaga silnik naszej gry.
Spoiler:

Ranga: Uczeń

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 10 lis 2019, o 22:13

Tak czy siak posty mają mieć 5 linijek nie licząc ghide wiec argument o przekazywaniu informacji nie ma sensu. W normalnych okolicznościach jakieś 5 linijek by musiało być.

Ranga: Chūnin

Postprzez Kawauso » 10 lis 2019, o 22:35

Ja bym była za zostawieniem, albo mniej restrykcyjnie podchodziła do tych 5 linijek, czasem nie ma co więcej przekazać. Tak jak teraz pisząc tego posta.
Spoiler:

Ranga: Uczeń

Powrót do Propozycje